РЕКОМЕНДАЦІЇ ЯК ВИБРАТИ електричний БОЙЛЕР (Водонагреватель)

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЯК ВИБРАТИ електричний БОЙЛЕР (Водонагреватель)

Якщо інформації в даній статті виявиться для вас не досить, наші менеджери із задоволенням дадуть відповідь на всі ваші питання і допоможуть підібрати водонагрівач (БОЙЛЕР) який буде відповідати вашому дизайну, технічним потребам та бюджету.

Отже, перше правило вибору бойлера - визначте свої потреби, і в результаті цього підбирайте обсяг накопичувального або потужність проточного водонагрівача. Визначте місце установки: під мийкою, над раковиною, на стіні або на підлогу. Визначте тип установки: горизонтально або вертикально і відштовхуючись від цього підбирайте відповідну модель. Детальніше про те, як зробити правильний вибір і не засмутити сім'ю, в нашій статті нижче.

Залишитися без гарячої води неприємно незалежно від того, де ви живете - в столиці, невеликому містечку чи селі. Дуже часто без гарячої води залишаються ті, у кого подача води централізована: комунальники не поспішають з профілактичним ремонтом, змушуючи людей гріти воду в тазах і чайниках від декількох тижнів до цілих місяців. Деякі будинки залишаються без гарячого водопостачання роками - обладнання в котельнях зносилося або давно «прикрашає» чиїсь заміські замки, а на нове грошей у міста як завжди немає.

Багато людей скаржаться, що гарячу воду всьому будинку відключили «за компанію» з неплатниками, хтось не хоче купати дітей в холодній воді, поки сусіди роблять капітальний ремонт, комусь газівники заборонив використовувати газову колонку або котел через те, що вони не узаконені або їх використання заборонено ...

Причин залишитися без гарячої води безліч. Наслідки ж цього в прямому сенсі лиха найбільш гостро переживають люди літні, люди, чиї можливості обмежені, і сім'ї з дітьми. Як бути? Встановлювати автономну систему підігріву води, незалежну від примх комунальників або проблем сусідів? Але газове водонагрівальне обладнання не вигідно - потрібно сильно помучаться щоб отримати безліч дозволів, до того ж, воно може бути встановлено не скрізь, воно не безпечно, до того ж вартість газових котлів набагато вище електричних бойлерів. Електричні проточні нагрівачі для середньостатистичної квартири не годяться - розраховані вони виключно на дуже потужну проводку (до 20 кВт!), Установка проточного водонагрівача може вас залишити не тільки без гарячої води а й ще без світла!

Однозначно найвигіднішим рішенням залишається вибрати бойлер - накопичувальний електричний водонагрівач, що споживає всього 1-2,5 кВт електроенергії. Бойлер здатний забезпечити водою, нагрітою до 60-75 ° С, як невелику квартиру, так і великий приватний будинок.

Найважливіший параметр накопичувального водонагрівача - його обсяг (ємність). Ми розповімо, як вибрати бойлер для оптимального вирішення тих чи інших завдань:

Бойлери на 10-15 літрів ідеальні для миття рук і посуду, тому часто монтуються в невеликих санвузлах і на кухнях над мийкою або під нею. Приступаючи до вибору такого водонагрівача, звертайте увагу на розташування водяних патрубків - воно буває нижня або верхня.

Якщо ви шукаєте бойлер для верхнього кухонної шафи, вибирайте водонагрівачі 10 л і 15 л. Їх глибина разом з кронштейном всього 22-28 см, тому такі бойлери легко поміщаються в стандартний 300-мм кухонну шафу.

Бойлери на 30 літрів - кращий «душовою» варіант для холостяка або невеликої квартири з одним мешканцем.

Бойлери на 50, 75 або 80 літрів дозволять приймати душ і подавати гарячу воду на кухню. Вони займають небагато місця і зможуть забезпечити гарячою водою сімейну пару.

Бойлери на 100 літрів - найпопулярніший і універсальний вибір для сім'ї з дітьми, що живе в міській квартирі. Такі водонагрівачі підійдуть для набору ванній, роботи на пару точок водорозбору і прийому душу.

Бойлери на 150 літрів призначені для великих сімей і людей, що віддають перевагу приймати ванну регулярно.

Бойлери на 200-300 літрів оптимальні для великих квартир, будинків і сімей з 5-8 чоловік, вони розраховані на мережу 220/380 В. Враховуйте, що такі бойлери довго нагріваються (до 4,75-5,75 годин!) І багато важать, тому встановлюються тільки на підлогу. Найкраще їх використовувати в оселях з встановленим двухтарифні лічильником.

При підборі обсягу водонагрівача не варто дивитися на бойлер «із запасом». Водонагрівач більшого, ніж потрібно, обсягу займе більше місця і буде довше нагріватися (50-літровий бойлер нагрівається на 1,5-2,5 години швидше 100-літрової моделі!), Створюючи дискомфорт. Крім того, якщо гаряча вода необхідна і на кухні, і для душа, іноді вигідніше купити два бойлера (об'ємну і компактну модель) - таким чином, скоротиться час очікування нового нагріву.

Як вибрати бойлер за способом його установки?

У продажу зустрічаються бойлери трьох типів:
Тільки для вертикальної установки.
Тільки для горизонтальної установки.
З можливістю як вертикального, так і горизонтального монтажу - універсальні моделі.

Як вибрати бойлер правильно, і на що впливає розташування водонагрівача?

В першу чергу, спосіб установки водонагрівача впливає на зручність, адже горизонтально підвішений під стелею він не «вкраде» корисного простору, і не буде заважати ліктів в невеликому санвузлі або ванній кімнаті. Встановити такий бойлер можна і над унітазом.

По-друге, деякі моделі бойлерів в горизонтальному положенні нагрівають воду набагато швидше, ніж в положенні вертикальному. Наприклад, 100-літрові прямокутні бойлери, встановлені горизонтально, нагріваються швидше на 0,5-1,4 години! Такий бойлер одночасно забезпечує і істотну економію електроенергії, і підвищення комфорту для великої родини.

Як вибрати бойлер, виходячи з його форми?

Накопичувальні водонагрівачі бувають циліндричні, прямокутні і циліндричні зі зменшеним діаметром корпусу (Slim-бойлери). Вибір бойлера за формою - досить часте явище, але на що вона впливає, і чи варто за неї переплачувати?

Найпростіші у виготовленні - циліндричні бойлери, тому і вартість у них найдоступніша. До того ж, вибір моделей в такому корпусі дуже великий, і знайти бойлер з функціями на свій смак зможе кожен покупець.

Так звані Slim-бойлери займають менше місця і виглядають легше. Ще б пак, адже їх діаметр зменшений на 10 сантиметрів! За рахунок того, що площа контакту холодної і нагрітої води у них також зменшений, Slim-агрегати нагріваються трохи швидше.

Прямокутні бойлери - високотехнологічні, краще вписуються в ніші і мають більш товстий шар теплоізоляції, тому краще утримують тепло і економлять електроенергію але дорожче. Наприклад, з технічного складу добові теплові втрати прямокутних бойлерів на 30-45% нижче, ніж у циліндричних моделей бренду.
Чи варто переплачувати за форму корпусу заради економії електроенергії, простору і естетичної краси? Вирішувати вам!

Матеріал бака: емальована сталь або нержавіюча сталь?

Це питання одне з найпоширеніших у при покупці водонагрівача. Вибір матеріалу бака бойлера може поставити недосвідченого покупця в тупик. Давайте ж розберемося, як вибрати бойлер, виходячи з матеріалу його бака? Крім того, варто переплачувати за водонагрівачі з нержавіючим баком, адже їх вартість може суттєво перевищувати ціну моделей з емальованими баками?

Для того щоб водяний бак був стійким до появи іржі і з часом не протік, при виготовленні бойлерів застосовується два рішення: використання нержавіючої сталі або нанесення захисного покриття на вуглецеву сталь.

Нержавіюча сталь містить хром - елемент, який відповідає за стійкість матеріалу до корозії. Здавалося б, баки з нержавійки текти не повинні, але на практиці відповідно до статистики сервісних центрів - виходить по-іншому: нерідкі випадки, коли вони протікають в перший же рік експлуатації. Справа в тому, що виготовити водяний бак без використання зварювання неможливо, а при високій температурі в області шва частки хрому з нержавіючої сталі випаровуються. Між збідненими частинками металу під дією вологи відбувається межкристаллитная корозія, яка з часом і призводить до протікання нержавіючих баків.

У баках зі сталі з емалевим покриттям за опір корозії відповідає емаль. Чим товщі сталь і шар емалі, і чим краще склад захисного покриття, тим довше «проживе» бак. Емаль повинна бути якісною і міцною. У той же час, вона повинна розширюватися разом з баком при його нагріванні і звужуватися при його охолодженні - тільки в цьому випадку вдасться уникнути її розтріскування. Для цього емаль повинна наноситися рівномірним шаром і мати спеціальний склад. На сьогоднішній день найкращим способом, що відповідає обом ці умови, вважається електростатичне порошкове нанесення емалі з подальшим випалюванням (850 ° С), що застосовується при виготовленні брендових бойлерів. Цей спосіб дуже дорогий і вимагає наявності складного обладнання, але зате бак з таким захистом служить не менше нержавіючого аналога, і гарантія на нього може досягати 8 років, в той час як гарантія на нержавіючі баки рідко перевищує 5 років!
При виборі матеріалу бака дивіться на гарантію виробника, і вибирайте варіант з великим гарантійним терміном. Водяний бак - найважливіша частина бойлера, і якщо він потече, доведеться купувати новий водонагрівач.

Як вибрати бойлер, який прослужить ще довше? Усередині водонагрівача повинен бути магнієвий анод - витратний елемент, що захищає бак від корозії. Якщо анод не передбачений конструкцією, краще вибрати інший бойлер.

Як вибрати бойлер за типом нагрівального елементу?

Ми підійшли до одного з важливих моментів при покупці бойлера. У магазинах, що продають водонагрівачі, можна зустріти параметри: «мокрий» ТЕН і «сухий» ТЕН. Що це означає, і чому моделі з «сухим» ТЕНом дорожчі?

«Мокрий» ТЕН за формою і принципом роботи аналогічний кип'ятильник - всередині бака в воду занурений трубчастий нагрівач з міді. Як і кип'ятильник, з часом він обростає шаром накипу. Бойлери з таким нагрівачем категорично не рекомендуються для жорсткої мінералізованої води, інакше з часом ТЕН стане гріти гірше, зросте витрата електроенергії і, врешті-решт, перегорить. Більш того, «мокрий» нагрівач вступає в хімічну реакцію з стінками бака, утворюючи гальванічну пару. В результаті, бак стає схильним до електрохімічної корозії.

Для зниження впливу електрохімічної корозії у деяких бойлерів є захист (установка провідникові), істотно сповільнюються корозію бака і витрата магнієвого анода.

«Сухий» ТЕН не контактує з водою - він встановлений в захисний кожух або колбу, зафіксовану на фланці агрегату. Як результат, бойлери з таким нагрівачем можуть використовуватися навіть з жорсткою водою без погіршення якості роботи з часом. Крім того, «сухий» нагрівач всередині бака розташовується під кутом, що дозволяє встановлювати бойлери горизонтально без зниження їх продуктивності.

Вибираючи водонагрівач, зверніть увагу: моделі з декількома нагрівачами або Теном, які мають два режими потужності, зможуть забезпечити прискорений нагрів води, витративши в два рази менше часу!

Завдяки виключенню електрохімічної корозії, бойлери з «сухим» ТЕНом служать набагато довше, мають гарантію до 7-8 років і можуть обслуговуватися не один раз на рік, а один раз в два роки. Якщо врахувати той факт, що при цьому вони зберігають електроенергію, думаємо, питання, як вибрати бойлер на кшталт його Тена, свою відповідь отримали!

Тип управління і електрична начинка бойлера

Вирішуючи питання, як вибрати бойлер на кшталт його управління, майте на увазі: управління у накопичувальних водонагрівачів може бути механічне - поворотний регулятор, або електронне.

Якщо ви не довіряєте сучасним технологіям, хочете придбати максимально простий в управлінні і обслуговуванні бойлер, не бажаєте переплачувати або знаєте, що напруга в мережі вашого району нестабільно - вибирайте водонагрівачі з механічним управлінням.

Моделі з електронним управлінням можуть програмуватися, самонавчатися (запам'ятовувати ваші уподобання і налаштовувати температуру автоматично) і працювати в режимі, що заощаджує електроенергію. Вони захищені від замерзання і здатні підкреслити достаток власника. Такі бойлери - вибір для сучасного користувача.

Також зверніть увагу: крім блоку управління, іншими елементами електричної частини бойлера є ТЕН, магнієвий анод, він потребує періодичної заміни, і термостат, який повинен мати захист від перегріву. Найекономічніші бойлери - з капілярним і електронним термостатом.

Як вибрати бойлер: питання комплектації і гарантії

Якщо ви шукаєте накопичувальний водонагрівач для квартири або будинку, розрахований на живлення від мережі 220В, Вам обов'язково знадобитися електропровід з виделкою і запобіжний клапан.

Клапан служить для запобігання протікання і вибуху бака через занадто великого тиску всередині. Майте на увазі: на бойлери, підключені без запобіжного клапана, гарантія не поширюється!

Окремо доведеться докуповувати кріпильні анкери, ізолюючі втулки (захист від блукаючих струмів), труби, фільтр грубої очистки, крани та фітинги для підведення води. Якщо на вході в квартиру тиск перевищує 5 бар, в обов'язковому порядку слід придбати і редуктор водяного тиску для бойлера.

Вдалих вам покупок!

Поделись с друзьями:

2019-06-29 Home, Статті 2070

Рівняти
Продовжити покупки Порівняти