Ванна кімната в стилі хай-тек

Хай-тек як напрям в дизайні інтер'єру з'явилося в Європі близько 50 років тому, але в нашій країні воно почало розвиватися лише з 90-х років минулого століття. Своєю появою хай-тек зобов'язаний різким стрибком в технічному прогресі, під знаком якого пройшов XX століття. Польоти в космос, розвиток інформаційних технологій - все це надихало представників творчих професій на створення творів, адресованих майбутньому. У літературі і кіно це відбилося в зростанні інтересу до жанру фантастики, а в архітектурі - в створенні футуристичних конструкцій, які тоді здавалися справжнім викликом класичного мистецтва.

 
Сьогодні хай-тек сприймається як знак престижності, тому що дозволити собі будівництво будівлі або оформлення інтер'єру в цьому стилі може не кожен. Хай-тек припускає використання сучасних високотехнологічних матеріалів і конструкцій, що, зрозуміло, впливає на вартість роботи. Ми пропонуємо вам почати знайомство зі стилем хай-тек з створення футуристичної ванної кімнати.
 

Нюанси стилю

Стиль хай-тек є дуже впізнаваним, його, дійсно, важко сплутати з якимось іншим напрямком.

Для хай-тек інтер'єру характерні:

  • прості форми, рівні лінії, прямі кути;
  • монохромна колірна гамма;
  • зневага природними матеріалами;
  • використання скла, пластику і хромованого металу;
  • мінімум декору;
  • використання точкового освітлення, хороша освітленість приміщення;
  • максимально функціональне використання площі;
  • відсилання до творів художників-модерністів;
  • вбудовані меблі та сантехнічне обладнання;
  • підвісна сантехніка;
  • ілюзія легкості, яка створюється за рахунок великої кількості скла і світла;
  • стіни без обробки - «голий» цегла, бетон або штукатурка;
  • металеві труби (конструктивні елементи стають елементами дизайну).
Кольорові рішення

Якщо ви вирішили оформити ванну кімнату в стилі хай-тек, то у вашому розпорядженні є досить мізерна колірна палітра. Для цього стилю характерне використання лише трьох основних кольорів: білого, чорного і всіх відтінків сірого. Допускається вкраплення червоного, синього, зеленого, фіолетового кольорів, але вибирати потрібно яскраві, неонові відтінки.

Незважаючи на монохромну колірну гамму, інтер'єр зовсім не виглядає тьмяним, за рахунок металевого і скляного блиску, а також завдяки гарному освітленню, якому в стилі хай-тек надається особливе значення.

Візерунки, орнаменти та інші малюнки в хай-тек інтер'єрі практично не зустрічаються. І обробка, і меблі зазвичай однотонні, з мінімальним декором - ніщо не повинно відволікати увагу від форми і матеріалу.

Оздоблення

Для ванної кімнати, незалежно від стилю оформлення, найкращим варіантом обробки стін вважається керамічна плитка. Якщо ми говоримо про хай-тек ванній, то це повинна бути велика квадратна або прямокутна плитка. Стіни в такій кімнаті переважно однотонні, але можливо поєднання двох близьких за кольором тонів або використання керамічної мозаїки - теж в тон і, бажано, з металевим блиском.

Хай-тек не прагне до використання оригінальних оздоблювальних матеріалів, тому для підлоги також підійде керамічне покриття. Можлива імітація мармуру або іншого натурального каменю, але в монохромному виконанні. Ще один непоганий варіант - це наливні підлоги, що дозволяють створювати ідеально рівне глянсове або матове покриття.

Тепер поговоримо про обробку стель. Так як хай-тек стиль «любить» гладкі, рівні поверхні, то варіанту краще, ніж натяжна стеля придумати важко. Сьогодні можна вибрати для натяжної стелі абсолютно будь-який колір, в тому числі, такий популярний в стилі високих технологій, глянсовий чорний.

Сантехніка

До вибору сантехніки для ванної кімнати в стилі хай-тек потрібно поставитися дуже відповідально. Забудьте про традиційні ваннах і унітазах - придивіться до новинок на ринку сантехнічного обладнання - до підвісних і вбудовуваним моделям, до врізним змішувачів строгих, геометричних форм.

Ванна в хай-тек інтер'єрі, в принципі, може бути будь-хто. Звичайно, краще прямокутні моделі, без закруглених кутів, але коштують вони досить дорого. Не менш органічно будуть виглядати і асиметричні ванни неправильної форми. Єдине, чого слід уникати - це традиційних купелей на ніжках - все-таки, вони відносяться до класичного стилю, з яким хай-тек явно суперечить.

Прекрасна альтернатива ванні - це сучасна душова кабіна. Конструкція зі скла і металу як ніщо інше сприяє підтримці заданого стилю. По можливості вибирайте великогабаритні, квадратні або прямокутні моделі.

Раковина може бути звичайна, санфаянсових, або ж з нестандартного матеріалу, наприклад, скла або металу. Головне, щоб у неї була незвичайна форма, що нагадує про те, що ми живемо в еру високих технологій.

Меблі

При обстановці ванної кімнати в стилі хай-тек потрібно дотримуватися основної лінії - прагнення піти максимально далеко від класичного інтер'єру. Тому потрібно забути про дерев'яних меблів. Те, що нам потрібно - це високотехнологічні вироби зі скла, металу з пластика. Меблі в першу чергу повинна бути функціональною, тому хай-тек полички і шафки досить місткі, але, завдяки великій кількості прозорих і блискучих елементів, масивними вони зовсім не виглядають.

Хай-тек меблі відрізняє убогий декор або його повна відсутність. Допускається лише металева окантовка або скляні вставки. Як і сантехнічне обладнання, меблі в хай-тек ванній повинна мати просту конструкцію, тобто, складатися з мінімуму деталей. Полички, шафки і комоди в стилі хай-тек відрізняють симетричні форми і строгі, ясні лінії.

Освітлення

світлення в хай-тек ванній кімнаті грає досить важливу роль, так як для цього стилю характерна хороша освітленість, а також гра світла і тіні. Є два способи організації освітлення в хай-тек інтер'єрі. Перший з них - це використання точкових світильників. Вони практично не займають місця (що для даного стилю має величезне значення), створюють рівномірне освітлення, плюс дозволяють вибірково підсвічувати певні функціональні зони.

Другий спосіб - це використання основного стельового світильника. Тут перевага віддається фантастичним конструкцій з хромованих металевих трубок - з мінімалістичним скляними плафонами або зовсім без них. Придивіться до спотів - стельових моделям з поворотними плафонами. Вони являють собою своєрідну альтернативу точковим світильників, так як дозволяють направляти промені світла в різні боки.

Ефектне підсвічування зробить вашу кімнату ще більш сучасною і незвичайною.

Аксесуари

У будь-якому інтер'єрі, навіть такому аскетичному як хай-тек, не обійтися без аксесуарів - дрібниць, які не тільки «оживляють» приміщення і надають йому індивідуальність, але і приносять практичну користь.

Головна вимога, яка пред'являється до аксесуарів для ванної кімнати, оформленої в стилі хай-тек - це суворе відповідність обраної стилістиці. Те, є, ніяких фарфорових статуеток, дзеркал в дерев'яних рамах і фіранок з квітковим малюнком. Мильниці, килимки, тримачі для засобів гігієни повинні бути виконані з тих же матеріалів і мати ту ж забарвлення, які домінують в обстановці ванної кімнати. По можливості намагайтеся замінити класичні аксесуари на більш сучасні. Наприклад, замість звичайної шторки для ванни придбайте розсувну пластикову конструкцію.

Особливості інтер'єру

Стиль хай-тек ідеально підходить для невеликих ванних кімнат, тому що передбачає використання мінімальної кількості предметів інтер'єру. Раціонально використовувати маленьку площу приміщення можна, відмовившись від надмірностей і залишивши тільки найнеобхідніше. Навіть малогабаритна ванна, оформлена в стилі високих технологій, буде зручною і функціональною, адже функціональність - це головна вимога даного стилю.

Встановіть замість громіздкої ванни компактну душову кабіну, а замість навісних пластикових шафок - скляні полки - і приміщення відразу ж стане просторіше. А якщо правильно організувати освітлення і грамотно використовувати глянцеві і прозорі поверхні ефект буде ще сильніше.

Поради

  • Хай-тек стиль хороший тим, що немає необхідності приховувати всі комунікації, а це суттєво полегшує роботу. Водопровідні та каналізаційні труби (особливо, якщо вони мають хромоване покриття), не тільки не порушують, але і, навпаки, підкреслюють стильову спрямованість інтер'єру.
  • У хай-тек інтер'єрі дуже важливий порядок, тому постарайтеся не залишати на увазі косметику, рушники та інші приналежності. Все це краще зберігати в шафах і діставати лише при необхідності.
  • Навчіться вигідно використовувати дзеркальні поверхні, адже вони, як ніщо інше дозволяють візуально збільшити простір. Це може бути не тільки дзеркало над умивальником, а й дзеркальні вставки на меблях і інших елементах інтер'єру
Поделись с друзьями:

2016-06-05 Галереї 3111

Рівняти
Продовжити покупки Порівняти